2138/733
Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011)
“Biskop Absalon”. Figur af stentøj dekoreret med grågrøn glasur. Sign. Jacob. H. 28,7.
Almindelig patina. To små afslag på fodrand.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag