2124/​758

Knud Møller

“Patricia”. Bestik af sølv. Udført hos W. & S. Sørensen. Vægt ekskl. dele med stål ca. 2210 g. (74)

Bestående af 11 middagsskeer, 12 middagsgafler, 12 middagsknive, 12 dessertskeer, 3 kagegafler, 15 teskeer, citrongaffel, sauceske, 2 større og mindre serveringsskeer, sildegaffel, lagkagespade, lagkagekniv, serveringsspade samt oplukker.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere knive med ridser og hak på skaft.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK