12003/​118 Empire kommode af mahogni med tre skuffer, flankeret af kvartsøjler med kapitæler og base af messing. 19. årh. H. 82. B. 60. D. 114.

Be­skriv­el­se

Empire kommode af mahogni med tre skuffer, flankeret af kvartsøjler med kapitæler og base af messing. 19. årh. H. 82. B. 60. D. 114.

Sælger oplyser

Almindelig brugsslitage. Det manglende nøglehulsbeslag på foto medfølger.

Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.