1347/​1090

Gennembrudt smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af armbånd og halskæde. Stemplet BH. Vægt 87,1 gr. L. 19,5 og 46. Æsker medfølger. Ca. 1960–70erne. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 20. november 2013

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK