1347/1090
Gennembrudt smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af armbånd og halskæde. Stemplet BH. Vægt 87,1 gr. L. 19,5 og 46. Æsker medfølger. Ca. 1960–70erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. november 2013
Vurdering
Hammerslag