2013/​279

Kinesisk vase af porcelæn, firsidet korpus, dekoreret i emaljefarve med figurscenerier, fugle og planter i felter, samt blomster, ferskner og ornamentik på blå grund. Mærket Tongzhi, men 20. årh. H. 40.

Fremstår med almindelig brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag