2013/279
Kinesisk vase af porcelæn, firsidet korpus, dekoreret i emaljefarve med figurscenerier, fugle og planter i felter, samt blomster, ferskner og ornamentik på blå grund. Mærket Tongzhi, men 20. årh. H. 40.
Fremstår med almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag