2141/238
Fransk opsats af porcelæn, oval form, dekoreret i bleu royal, montering af forgyldt bronze, støbt med hermer, rocailler, bladværk mv. 19. årh.s sidtse årtier. H. 22 cm L. 34 cm B. 20 cm.
Forgyldning fremstår med nogen slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud