2131/162
Charles Hudson Cox (f. 1829, d. 1901)
Kystparti fra Lizard. Sign. CH Cox, The Lizard. Olie på plade. 18,5×25.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag