12026/46
Samling Georg Jensen årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde, bestående 1971, 1972, 1973, 2 stk af 1974, 1975, 1976 og 1978. L. 15. Samlet vægt 367 g. (8)
To skeer med slitage. Der medfølger 4 originalæsker samt 2 originale stofposer.
Kunst, antikviteter & design, 25. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud