1619/668
Britt Smelvær (f. Dumfries i Skotland 1945, Danmark/Norge,1969-)
Objekt med fjer af kinesisk guldfasan, snor og glasskår monteret i box af plexiglas. 39×21×14.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København (JBS 409).
Moderne kunst og design, 10. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
17 bud