1246/72
Ubekendt maler, 18. årh.s slutning
Portræt af en dame i sort kjole. Usigneret. Olie på kobber. Oval. 18×15.
Minimale afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 12. november 2012
Vurdering
Hammerslag