2015/758
Charles Svejstrup Madsen (f. København 1883, d. sst. 1946)
Stående bjørn. Sign. monogram. Skulptur af forsølvet tin. H. 23.
Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag