2203/1252
Perlehalskæde i forløb prydet med talrige Tahiti kulturperle og lås af forgyldt sterlingsølv. Perlediam. ca. 13–15 mm. L. ca. 46 cm.
Smykkepose medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 19. januar 2022
Vurdering
Hammerslag