1831/119
Et sæt på fire senempire armstole af mahogni, svungne armlæn, tilspidsede ben med kanneleringer. 19. årh. (4)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud