2022/108
Almue skehylde af bejdset træ med skuffe samt 6 skeer af horn og træ. 19. årh. H. 48,5. B. 19. D. 12.
Skehylde med revner i træet. Flere hornskeer udtørrede. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag