2022/​108

Almue skehylde af bejdset træ med skuffe samt 6 skeer af horn og træ. 19. årh. H. 48,5. B. 19. D. 12.

Skehylde med revner i træet. Flere hornskeer udtørrede. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK