1508/47
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Marine med tremastet sejlskib i høj sø omgivet af fiskerbåde. Sign. Chr. Blache. Olie på lærred. 63×88.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mærker efter blændrammen. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
62 bud