Foto endnu ikke klar
893/​614

Lynn Chadwick (f. London 1914, d. Lypiatt Park 2003)

“Miniature Figures VI”, 1978. Stemplet monogram, 78, 781, 12/30. Sortpatineret bronze. H. 7,5. B. 10. D. 10.

Litteratur: Dennis Farr & Eva Chadwick: “Lynn Chadwick Sculptor”, London, 1990, nr. 781. Proveniens: Court Gallery, København.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020

Vur­dering

60.000–75.000 DKK

Hammerslag

60.000 DKK