2115/​137

Et par salonstole af rigt udskåret eg, prydet med skæringer i form af blomster og bladværk, sæde betrukket med patineret naturskind beslået med messingsøm. Rokokoform. 19. årh. (2)

Brugsslitage. Restaureret. Løs i samlingerne. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag