2115/137
Et par salonstole af rigt udskåret eg, prydet med skæringer i form af blomster og bladværk, sæde betrukket med patineret naturskind beslået med messingsøm. Rokokoform. 19. årh. (2)
Brugsslitage. Restaureret. Løs i samlingerne. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag