2047/2059
Technos
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 34 mm. Ca. 1965.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte pletter på skiven. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 18. november 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud