873/​168

Et par italienske Louis XVI armstole af forgyldt træ, hver med ligesidede rygge med gennembrudt ornamentik, sæder med svungen front, runde kannelerede ben. Den ene betegnet 'G. JACOB'. 18. årh.s slutning. (2)

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

16.000 DKK