873/168
Et par italienske Louis XVI armstole af forgyldt træ, hver med ligesidede rygge med gennembrudt ornamentik, sæder med svungen front, runde kannelerede ben. Den ene betegnet 'G. JACOB'. 18. årh.s slutning. (2)
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag