1918/33
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Studie af en ko. Verso studie af får. Usigneret. Bly og olie på papir. Lysmål 16,5×26.
Et stykke af venstre side sidder løst. En revne i nederste højre hjørne. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 29. april 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud