2413/​846

Dansk snedkermester

Skrivebord af nøddetræ. Front med tre skuffer. Fromgivet 1960érne. H. 74. L. 156. B. 80.

Nøgle medfølger ikke.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.200 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.200 DKK
3.000 DKK