2043/134
Ovalt Louis XVI spejl i ramme af guldbronzeret træ, udskåret med bladranker. Ca. 1800. H. 90. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Manglende bagbeklædning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag