2043/​134

Ovalt Louis XVI spejl i ramme af guldbronzeret træ, udskåret med bladranker. Ca. 1800. H. 90. B. 75.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Manglende bagbeklædning.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK