1401/550
Chris Chiwandire, 20. årh.
Nøgen kvinde torso. Sign. Chris Chiwandire. Skulptur af udhugget og poleret serpentiner sten. H. 28.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 30. december 2013
Vurdering
Hammerslag