2008/​267

Marx Reese? (f. Hundbjerg 1881, d. Skagen 1959)

Portræt af kvinde med rød rose i håret. Usigneret. Olie på lærred. 32×24.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

320 kr.

320 kr.
300 kr.
(Autobud) 290 kr.
280 kr.
270 kr.
260 kr.
250 kr.