2043/​34

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)

Parti fra den blå grotte på Capri. Sign. P. Mønsted, 1883. Olie på plade. 20×31,5.

Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retouchering.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

17.500 DKK

17.500 DKK
(Autobud) 17.000 DKK
16.500 DKK
(Autobud) 16.000 DKK
15.500 DKK
15.000 DKK