899/54
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)
Interiør med en læsende kvinde. Sign. monogram 93. Olie på lærred monteret på træ. 30,5×23,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag