899/​54

Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)

Interiør med en læsende kvinde. Sign. monogram 93. Olie på lærred monteret på træ. 30,5×23,5.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Bestil konditionsrapport

Malerier og tegninger, 1. december 2020

Vur­dering

30.000–50.000 kr.

Hammerslag

22.000 kr.