1411/1723
Optikersæt i tilhørende kuffert indeholdende diverse linser samt to stel. 20. årh. Kuffert H. 6. L. 37. B. 27.
Flere linser mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Brillestang knækket. Enkelte mangler. Kuffert med finerskader.
Varia, 13. marts 2014
Vurdering
Hammerslag