2449/935
Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986)
Serveringsvogn med stel af palisander, opsat på hjul af messing. Top samt to underliggende hylder af sort formika. Udført og stemplet hos Jason. H. 70. L. 89. B. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Et ben med revne.
Vurdering