12143/152
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Danse Barbare. Usign. Litografi i farver 1963. Bladmål 37,6×28. Rammemål 53×42,5. Indrammet.
Litteratur: Miro Lithographe # 277.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag