2432/178
Russisk etui af sølv, indvendig forgyldt, forside graveret med blomster og “Anja”. Ivan Petrovich Khlebnikov, guardein Mikhail Faleev 1896, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 158 g. L. 10 cm.
Dansk etui af sølv, forside med monogram i guld, indvendig med indgravering. Tilsyneladende ej mestermærket. København 1935. Vægt 154 g. L. 10 cm. (2)
Mindre alders- og brugsslitage, inklusive bl.a. enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud