1327/​808

Eero Aarnio (f. Helsinki 1932)

“Puppy Me Too”. Skammel i form af hund af støbt grøn polyethylen. Designet 2005. Udført og stemplet hos Magis. H. 45. L. 57. B. 34.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Moderne kunst og design, 2. juli 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK