2103/175
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Kystparti med fiskere, der trækker en jolle op på stranden. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 18×26.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud