2121/288
Ubekendt billedhugger, 20.-21. årh.
Fe holdende konkylie. Usigneret. Skulptur af patineret bronze, på sokkel af mørk marmor. Bronzestøbermærke. Stemplet A 1142. H. 41.
Kanthak på sokkel. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag