2121/​288

Ubekendt billedhugger, 20.-21. årh.

Fe holdende konkylie. Usigneret. Skulptur af patineret bronze, på sokkel af mørk marmor. Bronzestøbermærke. Stemplet A 1142. H. 41.

Kanthak på sokkel. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag