2432/​609

Nikolai Tidemand (f. Stavanger 1888, d. 1975)

Firsidet vase af stentøj modelleret med reliefdekor. Dekoreret med Solfatara glasur. Sign. monogram, mærket 20425. Kgl. P. H. 13,6. B./L. 13.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og kalkrester. Glasurkrakeleringer på inderside.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

15 bud

800608 1.650 DKK
941901 (Autobud) 1.600 DKK
800608 1.600 DKK
941901 (Autobud) 1.550 DKK
800608 1.500 DKK
941901 (Autobud) 1.450 DKK
800608 1.400 DKK
941901 1.350 DKK
800608 1.300 DKK
1081753 1.250 DKK
800608 1.200 DKK
920941 1.150 DKK
941901 1.100 DKK
144870 1.050 DKK
1105691 1.000 DKK