2432/609
Nikolai Tidemand (f. Stavanger 1888, d. 1975)
Firsidet vase af stentøj modelleret med reliefdekor. Dekoreret med Solfatara glasur. Sign. monogram, mærket 20425. Kgl. P. H. 13,6. B./L. 13.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og kalkrester. Glasurkrakeleringer på inderside.
Vurdering
15 bud
800608 | ||
941901 (Autobud) | ||
800608 | ||
941901 (Autobud) | ||
800608 | ||
941901 (Autobud) | ||
800608 | ||
941901 | ||
800608 | ||
1081753 | ||
800608 | ||
920941 | ||
941901 | ||
144870 | ||
1105691 |