2124/​190

Et par kinesiske vaser af porcelæn, æggeformede, dekorerede i blåt med drager og ligeledes modellerede med firkloede drager. Qianlong seglmærke, men 20. årh. H. 19 cm. (2)

Enkelte små brændingsfejl bl.a. også en minimal naturlig revne ved flagermus. Slitage. Drager med skader: afslag bl.a. hårlokkerne, et ben og hårlok repareret/limet.

Fra i Havnen

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Transport

Levering i USA fra 440 kr forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 kr

Vur­dering

4.000–6.000 kr

12 bud

1020041 18.500 kr
893068 (Autobud) 18.000 kr
1020041 17.500 kr
893068 16.000 kr
1020041 15.500 kr
893068 (Autobud) 15.000 kr
1020041 14.500 kr
893068 (Autobud) 5.500 kr
1065429 5.000 kr
893068 (Autobud) 2.200 kr
1065429 2.100 kr
893068 2.000 kr