2124/190
Et par kinesiske vaser af porcelæn, æggeformede, dekorerede i blåt med drager og ligeledes modellerede med firkloede drager. Qianlong seglmærke, men 20. årh. H. 19 cm. (2)
Enkelte små brændingsfejl bl.a. også en minimal naturlig revne ved flagermus. Slitage. Drager med skader: afslag bl.a. hårlokkerne, et ben og hårlok repareret/limet.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud