Morten Schelde (f. København 1972)
"The Giant (Mokkukalfe)”, 2017. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 150×120. Uindrammet.
Udstillet: “Morten Schelde - New Paintings”, Hans Alf Gallery, København, 20. maj - 1. juli 2017. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående udstilling af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020