2039/891
Hans Jørgen Nicolaisen (f. Foldby Sogn ved Hobro 1928, d. 2007)
Organisk form. Sign. monogram. Skulptur af lertøj. H. 15.
Nogle ridser og mærker. Afslag.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud