2023/62
Art nouveau kaminskærm af bemalet metal, rigt prydet med blomster og bladværk. Ca. 1900. H. 111. B. 62.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte rustpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag