1831/1623
Empire kandisskål af lyseblåt glas med montering af sølv, kande samt empireform kandisskål af sølv opsat på fire ben. Utydelige mesterstempler, 19. årh. Vægt ekskl. del med glas ca. 592 gr. H. 13–20,5. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Kandisskål med mindre buler på korpus. Kande med trykket fodstykke. Kandisskål af glas ej stemplet.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud