2412/​818

“Arkitekten”. En samling tidsskrifter dækkende perioden fra 1945–1985. Udgivet af Akademisk Architektforening, København. (507)

1945 månedshæfte mangler nr 8 1951 månedshæfte komplet 1952 månedshæfter mangler  nr 6–5-4 1953 månedshæfte mangler nr 2–3 1954 månedshæfte komplet 1955 månedshæfter komplet 1956 månedshæfte mangler nr 1 1957 komplet læder indbundet 1958 mangler nr 15–14-12–11-10–9-8–7-6–5-4–3-2 1959 mangler nr 12–9-8–7-6–5-3–2-1 1960 komplet læder indbundet 1961 komplet læder indbundet 1962 komplet læder indbundet 1963 komplet læder indbundet 1968 komplet 1969 ugehæfter komplet 1970 ugehæfter komplet 1971 ugehæfter komplet 1972 ugehæfter komplet 1973 ugehæfter komplet 1974 ugehæfter mangler nr 21 1975 ugehæfter komplet 1976 ugehæfter komplet 1977 ugehæfter komplet 1978 mangler nr 17 men to forskellige udgivelser af nr 16 fra forskellig datoer? 1979 komplet der er også kun lavet op til 23 1980 komplet der er også kun lavet op til 23 1981 komplet der er også kun lavet op til 23 1982 komplet der er kun lavet op til nr 23 det år 1983 ugehæfter komplet 1984 ugehæfter komplet 1985 ugehæfter komplet

Alders- og brugspatina. Ridser, mærker og rifter.

Moderne kunst og design, 19. marts 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag