2043/674
Adolphe Mouron Cassandre, efter (f. Kharkow, Rusland 1901, d. Paris 1968)
“Normandie”. Tryksign. A. M. Cassandre. Litografisk plakat i farver. Genoptryk. Lysmål 95×57,5.
Mindre fugtskjold nederst. Antageligvis beskåret. Bemærk: genoptryk.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag