2043/​674

Adolphe Mouron Cassandre, efter (f. Kharkow, Rusland 1901, d. Paris 1968)

“Normandie”. Tryksign. A. M. Cassandre. Litografisk plakat i farver. Genoptryk. Lysmål 95×57,5.

Mindre fugtskjold nederst. Antageligvis beskåret. Bemærk: genoptryk.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK