2124/​640

Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)

“Erik Den Røde”. Sign. Sven Dalsgaard 1993. Readymade af syltetøjsglas med bemalet label, lås, stjerne og tandstikker. H. 10,5.

Proveniens: Klaus Juul Jensen samlingen.

Original stand.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK