2124/640
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Erik Den Røde”. Sign. Sven Dalsgaard 1993. Readymade af syltetøjsglas med bemalet label, lås, stjerne og tandstikker. H. 10,5.
Proveniens: Klaus Juul Jensen samlingen.
Original stand.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag