1610/179
Fransk vægur i kasse af sortlakeret træ indlagt med messing og skildpaddeskjold. Skive af alabast. 19. årh.s midte. H. 65. B. 65. D. 17.
Let slitage. Rammekanten lettere beskadiget (se foto). Pendul samt to nøgler medfølger.
Ældre malerier og møbler, 7. marts 2016
Vurdering
Hammerslag
25 bud