1946/​29

To ikoner. Baltisk Gudsmoder ikon. 19. årh. 26,5×23. Samt Græsk ikon med fremstilling af helgen(gammelt træpanel, senere bemalet, 20. årh). 42×16.(2)

26,5×23: Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Revner i træet. 42×16: Ormehuller. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK