1946/29
To ikoner. Baltisk Gudsmoder ikon. 19. årh. 26,5×23. Samt Græsk ikon med fremstilling af helgen(gammelt træpanel, senere bemalet, 20. årh). 42×16.(2)
26,5×23: Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Revner i træet. 42×16: Ormehuller. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag