2131/318
Blanc de Chine figur i form af stående Guanyin. Kina, 20. årh. H. 38 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Hænder og lidt reparerede. Bund med større afslag samt mindre afslag flere steder. Brændingsfejl i form af mindre revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag