2143/832
Bent Karlby, tilskrevet (f. Aa 1912, d. 1998)
Tre pendler med udvendig skærme af hhv. gul, brun og grøn metal. Indvendig skærm af matglas. H. 32. (3)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. En indvendig skærm emd afslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag