2021/​38

Fransk vitrineskab af rosentræ og mørkbejdset træ, rigt prydet med bronze monteringer. Louis XVI stil. 20. årh.s begyndelse. H. 152. B. 57. D. 35.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK